Wiatromierz Vaavud – nieduże rozmiary, duże możliwości.
O tym, jak ważną rolę przy puszczaniu latawców pełni wiatromierz, pisałem w poprzednim poście. O jego przydatności a często wręcz niezbędności, zdołali się przekonać z pewnością wszyscy ci, którzy wybrali się na zabawę z latawcem w bardzo wietrzną pogodę nie upewniwszy się uprzednio jakie warunki pogodowe nas zastaną.
Dziś natomiast wezwę pod lupę wiatromierz Vaavud – rozwiązanie, które szumnie weszło na rynek i od razu zyskało wielu zwolenników.
Co więc wpłynęło na tak dużą popularność tego urządzenia? Czemu tak wiele osób wiernie z niego korzysta?
Wiatromierz Vaavud jest całkowicie innowacyjnym rozwiązaniem – podczepiony do smartfona zmienia bowiem go w niezwykle profesjonalny wiatromierz posiadający zaawansowane funkcje.
To niedużych rozmiarów cacko skonstruowane zostało z dwóch anemometrów miseczkowych. Taka budowa według producenta, gwarantuje uzyskiwanie niezwykle dokładnych odczytów. A powszechnie wiadomo, że tradycyjne wiatromierze posiadają cztery sztuki miseczek. Konstrukcja łyżeczkowa sprawia, że odczyty są wykonywane prawidłowo niezależnie od kierunku wiatru.
Urządzenie zbudowane jest z jednego kawałka wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Łożyska wykonane zostały z teflonu o niskim współczynniku tarcia, zapewniając długą żywotność sprzętu. Co ważne, nawet w przypadku dostania się np. piasku, czy kurzu, wystarczy przepłukać wiatromierz w wodzie i będzie jak nowy.
Z parametrów technicznych – wiatromierz wykonuje pomiary wiatru z dokładnością do 0,2 m/s, a zakres jego pomiaru obejmuje od 2 do 25 m/s. Dla ciekawskich – urządzenie zostało skalibrowane i przeszło dokładne testy w tunelu aerodynamicznym na Politechnice w Danii.
Wiatromomierz pracuje ze specjalną aplikacją, którą darmowo można ściągnąć z App Store lub Google Play. Pomiary jakie można uzyskać, dzięki urządzeniu to również m.in. średnia, maksymalna i chwilowa prędkość wiatru. Wszystko można zobaczyć ładnie w formie wykresu na osi czasu. Każdy z wyników możesz zamieścić na mapie.
Czy warto zainteresować się wiatromierzem Vaavud? Jeśli latawce są Twoją pasją i chcesz zapewnić sobie maksimum prawidłowości w odczytach – zdecydowanie warto. Poza tym niewielkie rozmiary pozwolą na łatwe przetransportowanie urządzenia – nawet w kieszeni.
Dodaj komentarz