Latawce akrobacyjne – sport dla zaawansowanych?

Puszczanie latawców to nie tylko lekkie i płynne sunięcie po niebie pod wpływem wiatru. Dla wielu miłośników tego rodzaju rozrywki jest to prawdziwy sport. Jeśli weźmiemy pod uwagę możliwości modeli latawców sportowych, okazuje się, że akrobacje do których są zdolne, nie tylko cieszą oko, ale też wymagają od sterującego wypracowanych umiejętności i sporego doświadczenia.

Na poniższej animacji możecie zobaczyć podstawowe techniki sterowania latawcem sportowym. Opanowanie tej sztuki jest pierwszym krokiem do sukcesu…

Prawdziwi pasjonaci puszczania latawców, jednoznacznie twierdzą, że hobby to zmieniło ich życie. Codziennie wypatrują wiatru, sprawdzają czy wieje i jak wieje 🙂 Do pomiaru siły (prędkości) wiatru używają wiatromierza – który z najwyższą dokładnością pokazuje wartości w skali Beauforta.

Sportowe puszczanie latawców to również świetny sposób na odreagowanie i odstresowanie – dokładnie tak jak w przypadku innych rodzajów sportu. Oglądając poniższy film nikt chyba nie będzie miał wątpliwości, ile siły i sprawności potrzeba do zapanowania nad latawcem podczas silnego wiatru:

Dlaczego latawce sportowe są tak popularne? Jeśli obejrzymy film prezentujący akrobacje podniebne, jakie możemy wykonywać przy użyciu takiego latawca, odpowiedz na to pytanie będzie oczywista 🙂 Zapraszam wiec do oglądania:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *