Latawce – sposób na aktywne spędzanie czasu czy sztuka manewrowania dla zaawansowanych?

Skoro jesteś na moim blogu to zapewne interesujesz się latawcami. Być może zaczynasz swoja przygodę lub jesteś zaawansowanym modelarzem. Każdy znajdzie u mnie coś dla siebie 🙂 To mój pierwszy wpis, ale sukcesywnie będą pojawiać się kolejne.

różne latawce

Latawce poruszają się za pomocą wiatru oraz własnych właściwości nośnych. Na rynku dostępne są proste i bardziej skomplikowane latawce do samodzielnego montażu. Puszczanie latawców potrafi dostarczyć wiele przyjemności i niezapomnianych wrażeń. Doświadczenie lotu latawca i obserwowanie podniebnych manewrów to niezła frajda.  Samo manewrowanie nie sprawia trudności o ile będziemy zaangażowani i wyrobimy w sobie pewne umiejętności.

puszczanie latawców

W zależności od poziomu posiadanych umiejętności będziemy sięgać po modele przeznaczone dla początkujących modelarzy lub wkroczymy w świat modelarstwa zaawansowanego – co z pewnością można nazwać sztuką puszczania latawców.

Poniżej film pokazujący jaką frajdę może przynieść zabawa z latawcem – nawet najmłodszym 🙂

 

Poza świetną zabawą, którą możemy dzielić z całą rodziną, spędzamy aktywnie czas na świeżym powietrzu, co wpływa pozytywnie na koordynację ruchową oraz kondycję. Jest to forma rozrywki, która z pewnością łączy przyjemne z pożytecznym 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *