Latawiec Bolero II – świetny latawiec dla początkujących?

Komu z nas nie podobają się podniebne akrobacje? Budzą podziw i zachwyt – nic dziwnego, przeróżne figury, jakie można wykonać latawcami wyglądają bardzo efektownie – wręcz cyrkowo. Akrobacje latawcami to świetna zabawa, pod warunkiem, że owa zabawa jest dla nas przyjemnością a nie trudnością i udręką.

Jeśli chcemy zatem bawić się w akrobacje latawcami musimy na początek wybrać odpowiedni model tej zabawki. Musimy sięgnąć po takie rozwiązanie, na którym jako początkujący nie będziemy mieć ogromnych problemów podczas nauki, lecz zdobywanie umiejętności.

Jednym z modeli dostępnych na rynku, który świetnie sprawdzi się do nauki akrobacji podniebnych jest latawiec sportowy – HQ Bolero II Eruption. Jeśli jesteś początkujący a chcesz stawiać swoje pierwsze kroki w akrobacjach powietrznych – ten model będzie dla Ciebie idealny. Dlaczego? Przede wszystkim jest łatwy i intuicyjny w obsłudze. Płynnie i stabilnie zachowuje się na niebie. Dla niewprawionego modelarza okazuje się być wręcz pomocny a wszelkie niedociągnięcia w umiejętnościach wykonywania akrobacji nie sprawią, że latawiec będzie płatać nam figle.

latawiec akrobacyjny  sportowy czerwony HQ Bolero II Eruption

A jeśli podczas zabawy, dojdzie do upadku latawca – bo jednak podczas nauki się to zdarza – nie będzie się to wiązało z jego zniszczeniem. Materiał jest bowiem wykonany z niezwykle wytrzymałego tworzywa, będącego mieszanką włókna szklanego (5 cm) i hybrydy włókna węglowego-szklanego (4 cm).

upadek latawca HQ Bolero II EruptionBolero II świetnie radzi sobie również przy mocniejszym wietrze – pozwala na precyzyjne prowadzenie. Skala wiatru w jakiej latawiec najlepiej się sprawuje to od 2 do 5 Bft. Czyli od sytuacji, kiedy powiew wiatru wyczuwalny jest na twarzy, to momentu kiedy wiatr silnie czujemy na twarzy i widać, że konary drzew wyraźnie poruszają się, ale jeszcze nie uginają.

Latawiec jest szeroki na 163 cm i wysoki na  83 cm. Na nawijaku z paskami znajdują się 2 linki o długości po 20 cm każda.

Nie straszne mu figury takie jak: Stall, Snap Stall czy Turtle. Jeśli zatem chcesz rozpocząć swoją przygodę z akrobacjami i mieć z tego niezapomnianą zabawę, latawiec ten będzie dobrym wyborem, przekonaj się sam:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *