Latawiec typu Delta – jeden z najczęściej wybieranych latawców

Delta to bardzo chętnie wybierany rodzaj latawca. Należy do najstarszych i najlepszych latawców przeznaczonych do akrobacji. Skąd wzięła się jego popularność? Jednymi z głównych cech charakterystycznych są jego kształt zbliżony do trójkąta oraz konstrukcja, które pozwalają na wykonanie nawet najbardziej zaawansowanych figur przy zachowaniu niesamowitej zwrotności i szybkości. Na rynku możecie spotkać wiele różnych wariantów latawca typu delta. Ja natomiast przybliżę Wam konstrukcję tego najbardziej popularnego.

kolorowe latawce typu deltaKonstrukcja stelażu latawca delta sprawia, że jest on wyjątkowo solidny i wytrzymały na wszelkie uderzenia i upadki. Sam stelaż zbudowany jest z prętów węglowo-szklano-epoksydowych, co zapewnia lekkość konstrukcji oraz wysoką nośność.

Materiał, który stanowi pokrycie to tzw. Ripstop Nylon – tworzywo najnowszej generacji, którego używa się do spadochronów. Zastosowany materiał gwarantuje odporność na rozdarcia i sprawia, że nie straszne mu upadki w gałęzie drzew czy też ostre kamienie a przy tym jest cienki, lekki i nie przepuszcza powietrza.

puszczanie latawca deltaLatawiec z założenia miał być doskonale widoczny podczas lotu, dlatego też czasza jest zbiorem wielu kolorów. Same linki pozostały natomiast białe. Uprzęże z założenia miały zapewnić jak najlepszy lot i wygodę sterowania – stąd linki zostały zakończone kółeczkami. Rozwiązanie sprawdza się i to bardzo, bo osoba sterująca latawcem ma zagwarantowane sprawne i szybkie połączenie z linkami holowniczymi a także jest w stanie szybko zwijać i rozwijać linki. A same linki zostały wykonane ze splotów nylonowych – wytrzymają więc sporo, bo nawet 60 kg. delta wielki latawiec akrobacyjnyWszystkie najlepsze cechy latawca delta sprawiają, że często jest wybierany przez początkujących, chcących nauczyć się sztuki puszczania latawców a także przez tych bardziej zaawansowanych miłośników podniebnych lotów, którzy doskonalą umiejętności wykonywania akrobacji.

Jak w praktyce wygląda sterowanie latawcem delta?

Poniżej możecie zobaczyć jak delta radzi sobie na lekkim wietrze…

…oraz na trochę silniejszym wietrze…

i jeszcze raz latawiec delta naprawdę potężnych rozmiarów…

bardzo dużych rozmiarów Latawiec typu Delta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *