VI International Kite Festival in Leba – czyli Międzynarodowy Festiwal Latawców w Łebie

Latające stworki, ryby, koty, ptaki, ośmiornice, misie i samoloty. Wielka świnka, samochodzik, smok, pingwin, twarz spoglądająca z nieba…

Olbrzymie i różnokształtne, przepiękne i multikolorowe, bajeczne i zaczarowane, wielokomorowe, napompowane wiatrem, wirujące i radośnie powiewające. Całe niebo ozdobione przeróżnymi latawcami. Każdy kolejny latawiec i wzbudza podziw i zaskakuje coraz bardziej.
puszczanie latawców na Międzynarodowym Festiwalu w ŁebieVI International Kite Festival in Leba to już szósta taka impreza w Łebie. Latawce z różnych zakątków świata będzie można podziwiać 26-28 sierpnia 2016 na plaży w Łebie. Patronat Honorowy imprezy objął Burmistrz miasta Łeby – Andrzej Strzechmiński. Miłośnicy sportu latawcowego zaprezentują swoje projekty, będące często też ich własnymi widowiskowymi konstrukcjami.

konstrukcje kolorowych latawców festiwalPoza standardowym puszczaniem latawców na słonecznym niebie, na Festiwalu doświadczyć będzie można powiewających nocą przepięknych latawców oświetlonych diodami LED – a wszystko to przy współgrających dźwiękach muzyki.

Dodatkową super atrakcją dla najmłodszych będą zorganizowane warsztaty z budowy latawców. Prowadzony również będzie instruktaż z techniki puszczania latawców.

instruktazżpuszczania latawców warsztaty

Co muszę zrobić, żeby wziąć udział w Międzynarodowym Festiwalu Latawców w Łebie?

Przede wszystkim zarejestruj się na stronie: www.ikf-leba.pl
Należy zgłosić każdego z uczestników jeśli występujecie w teamie oraz krótko opisać skład zespołu. Warto przekazać informacje o Festiwalach w jakich braliście już udział a także przesłać zdjęcia latawców.

Trzeba też pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona, dlatego kto pierwszy – ten lepszy 🙂

A jak było w 2015 roku na Międzynarodowym Festiwalu Latawców w Łebie? W ubiegłym roku poza latawcami pasjonatów z Polski, podziwiać będzie można konstrukcje latawców m.in. z Niemiec, Belgii, Rosji, Ukrainy, Austrii, Wielkiej Brytanii czy nawet Republiki Południowej Afryki. Zobaczcie sami…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *